вівторок, 24 лютого 2015 р.

Відкриті уроки

Інтегрований урок в 5 класі з образотворчого та музичного мистецтва


 Тема уроку: Музичний натюрморт.
            Мета уроку:
            Навчальна:
  • *   навчити визначати особливості емоційного змісту музики, засобів музичної виразності;
  • *   ознайомити дітей із музичними інструментами, видами оркестрів;
  • *   ознайомити учнів з різними видами і жанрами образотворчого мистецтва. Провести бесіду про один із жанрів - натюрморт.
  • *    вчити дітей малювати натюрморт, передаючи правильне розміщення, розмір, форму, пропорції і колір предметів
  • *   через емоційний зміст симфонічної музики вплинути на емоції та почуття учнів;
  • *    розвивати вокально-хорові та музично-ритмічні навички;
  • *   розвивати вміння, виконувати малюнок у певній послідовності, передавати форму предметів акварельними фарбами
  • *   формувати зорово-слухове сприйняття, творчі здібності учнів;
*
  •    виховувати емоційну чутливість, здатність до емоційних хвилювань, розуміння почуттів і думок, які виражені в музичних та живописних творах;
  • *        виховувати інтерес до творчості художників, композиторів, музичних                                                                               інструментів.
  •  Методи уроку: словесні, наглядно-слухового показу, порівняння, емоційноїдраматургії, роздумів про музику та про твори образотворчого мистецтва .
Тип уроку: інтегрований
Форма уроку: урок творчого пошуку
Твори для слухання:П. Чайковський. Балет «Лускунчик»:танець феї Драже, вальс квітів;
Твори для споглядання:  К. Білокур «Снідання», музичні натюрморти.                                                                                                        Обладнання: Таблиці з методичними розробками виконання натюрморту та дитячі малюнки, репродукції творів художників, ТЗН, овочі та фрукти в натурі, презентація.  
 Докладніше можна знайти :  http://www.teacherjournal.com.ua/

("Учительський журнал он-лайн" .Урок розміщено від 17.02.2015)


ТЕМА

Малювання композиції «Мама в інтер’єрі» (4 клас)

МЕТА: поглибити  знання про основні  закономірностей зображення людини;
формувати уміння  пропорційно розташовувати частини тіла;
розвивати умінь і навички створювати образи людей, їх настрій засобами графіки, живопису;
виховувати любов, повагу до найсвятішої людини на світі матері, інтерес до поетичного слова.
МЕТОДИ ТА ПРИЙОМИ: бесіда, поетична сторінка, художня галерея, словникова робота, рефлексія.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ: передача  учнем образу своєї мами, бабусі.
МАТЕРІАЛИ УРОКУ: альбом-посібник, фото мами (бабусі), фарби, набір пензликів, палітра, серветки, стаканчики з водоюю.
НАОЧНІСТЬ: таблиці, малюнки, фотографії, ілюстрації із зображенням жінок, репродукції картин побутового жанру, інтер'єру.
ТИП УРОКУ: комбінований з елементами тренінгу.

Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1.Перевірка готовності до уроку.
2.Привітання вчителя.
- Добрий день, ярада вас бачити в своїй міні майстерні.
ІІ.ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ.
1.Зворотній зв'язок. «Знайомство».
Завдання: Назвати своє ім'я і продовжити фразу: «Найбільше мені запам'яталося …Дякуємо!
2. Правила роботи в класі.
3.Оголошення теми уроку.
Тема уроку – «Мама в інтер'єрі»
4.Очікування.
-Що очікуєте від сьогоднішнього уроку?
5. Вивчення нового матеріалу
Бесіда.
-         Яке наближається свято?
-         Які відчуття виникають, коли ви чуєте слово «мама»?
-         Мама яка?
-         Що робить мама?
-         Чи можемо полегшити труд своєї мами»? Як?
Словникова робота.
-         Що таке Інтер'є́р?(відповіді дітей)
В перекладі із французької мови — внутрішня частина будинку.
Отже, ІНТЕР'ЄР - це — архітектурно і  художньо оздоблена внутрішня частина будинку.
– Мати – початок усього, берегиня роду людського.
Робота із посібником – альбомом
Подивіться на репродукції картин, що спільного в них?




Слово вчителя.

Багато художників звертали увагу на образ жінки, матері.  Ось наприклад Леона́рдо да Ві́нчі  — видатний італійський вченийітня 1452 року. У Леонардо було багато друзів і учнів.
Мадонна з квіткою є однією із перших картин.
,Рафаэль Санти. Одне із прекрасних картин Діви Марії з малою дитиною.
І робота Тетяни Яблонської «Молода мати», яка тримає на руках мале диття.
Поетична сторінка
-         Хто підготував вірші про маму? (Декламування віршів)
Фізхвилинка
ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА
Бесіда.
- З яких частин складається тіло людини?
- Що нагадує форма обличчя?
-В яких відтінках  вам би хотілося зобразити образ своєї мами? (теплих)
Поетапне зображення композиції вчителем.
Учитель звертає увагу учнів на таблиці за допомогою яких можна побудувати обличчя та тіло людини
- Щоб намалювати портрет своєї мами,придивіться уважно до її обличчя.
(Діти ще раз уважно розглядають фотографії своїх мам).
План дій.
-Виконати ескіз портрета;
- Підібрати теплу кольорову гаму
-Розфарбувати. 
ІУ.ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ.
Презентація робіт.
Рефлексія
-Що відчували, коли створювали образ своєї мами, бабусі?
Оцінювання.

Немає коментарів:

Дописати коментар